Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Leporello - jak wykorzystać na lekcji religii

CHARAKTERYSTYKA

Leporello to książeczka w kształcie harmonijki. Kontakt z książką ma duży wpływ na rozwój osobowości dzieci w młodszym i starszym wieku szkolnym. Książeczka treścią swoją rozbudza wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, ćwiczy pamięć i koncentrację uwagi. Uzupełniona treściami religijnymi, świetnie nadaje się na lekcje religii. Pobudza twórczość uczniów i ich kreatywność. Leporello to metoda pracy, która może stać się atrakcyjną i fascynującą alternatywą dla tak popularnych smartfonów i gier komputerowych. Dzieci lubią tworzyć historyjki książkowe, a do tego dobrze nadają się przypowieści biblijne, cuda Jezusa i inne tematy religijne.

Szkolenie składa się z dwóch części. W pierwszej przedstawię, co to jest leporello, pokażę różne przykłady i jak go wykorzystać w katechezie jako metodę aktywizującą uczniów.
W drugiej praktycznej wykonamy wspólnie leporello z przygotowanych wcześniej w domu materiałów.

Zaletą tego webinaru jest wykonanie leporello podczas jego trwania.

Potrzebne do książeczki treści zostaną wysłane do osób, które się na niego zapiszą.

Szkolenie jest realizowane przez internet, w czasie rzeczywistym na platformie zoom. Ma formę praktyczną oraz mini wykładu.

 • Leporello - jak wykorzystać na lekcji religii - film szkoleniowy

  Film

  Film został nagrany podczas webinaru "Leporello - jak wykorzystać na lekcji religii" przeprowadzonego w dniu 12.10.2023. Twa 2 godziny dydaktyczne. Do końca kwietnia br. nagranie webinaru w cenie promocyjnej 19,68 zł (33% upustu od ceny standardowej 29,52 zł)

  Cena: 19,68 PLN brutto

 • ADRESAT

  Katecheci uczący w klasach I-IV

 • KORZYŚCI UCZESTNIKA

  • Rozwiniesz umiejętności wprowadzania prostych form plastycznych i doboru treści do wykonanych książeczek
  • Wykonasz własne lepolerro

Prowadzący

s. Dorota Tomczyk

Siostra zakonna, katechetka, pasjonatka scrapbookingu.

Ikona do góry