Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Odnaleźć siebie w historiach biblijnych. Pomysł Ojców Kościoła na katechezę - webinar

Webinar

CHARAKTERYSTYKA

Ojcowie Kościoła mieli bardzo ciekawy pomysł na katechezę. Podstawą ich katechezy była Biblia. W katechezie tej chodziło o to, aby odnaleźć w Biblii siebie, swoją historię życia, obietnice, jakie mam od Boga. Ojcowie Kościoła pokazywali, że historie życia ludzi Biblii i nasze historie są bardzo podobne, że Bóg może dzisiaj dla nas uczynić podobne rzeczy, jakie czynił dla tamtych ludzi. Szczególnie odnosili tę myśl do sakramentów – działanie Boga w sakramentach rozumieli jako kontynuację historii zbawienia, a nasze uczestnictwo w sakramentach jako osobiste wejście w tę historię.

Warto ten pomysł Ojców Kościoła na katechezę bliżej poznać i szukać możliwości rozwijania go w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Szkolenie ma dwie części. W pierwszej przedstawiony jest idea tego typu katechezy Kościoła pierwszych wieków wraz z przykładami, w drugiej: propozycje praktyczne, jak dzisiaj można ten pomysł wykorzystać na katechezie w połączeniu z metodami aktywizującymi.

  • ADRESAT

    Katecheci wszystkich poziomów nauczania

  • KORZYŚCI UCZESTNIKA

    Rozwiniesz umiejętność prowadzenia katechezy inspirowanej pomysłem Ojców Kościoła na osobiste odczytywanie historii biblijnych

Prowadzący

dr Zbigniew Barciński

Pedagog i teolog. Autor programów szkoleń warsztatowych i publikacji metodycznych.

Ikona do góry