Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Płeć kulturowa (gender). Jak o tym rozmawiać?

CHARAKTERYSTYKA

Jak rozmawiać z młodzieżą o płci? Czy płeć jest zakorzeniona w biologii czy jest tylko naszym wewnętrznym odczuciem? Czy rodzimy się kobietami i mężczyznami czy też wybieramy sobie jeden z 56 a może z 256 genderów? Jak rozmawiać z uczniami, którzy chcą, aby zwracano się do nich imieniem nie związanym z ich płcią? Jak prowokować uczniów do samodzielnego myślenia na ten temat, bez ulegania modnym, medialnie nagłośnionym hasłom? Jak pokazać niebezpieczeństwa związane z tranzycją? Jak pokazać wartość akceptacji własnej płci?

Celem webinaru jest udzielenie praktycznej i konkretnej odpowiedzi na te pytania. Webinar ma pomóc w rozwoju umiejętności dobrego prowadzenia rozmów na temat płci. Będzie to zastosowanie do tej tematyki ogólnego modelu zajęć przedstawionego w webinarze "Trudne tematy na katechezie. Jak o tym rozmawiać?"

Materiały i scenariusze poświęcone tej tematyce można znaleźć na portalu Kontrargument.pl prowadzonym przez Centrum Doskonalenia Nauczycieli NATAN.

 • Płeć kulturowa (gender). Jak o tym rozmawiać? - film szkoleniowy

  Film

  Film został nagrany podczas webinaru "Płeć kulturowa (gender). Jak o tym rozmawiać?" w dniu 21.03.2024. Trwa 2 godziny dydaktyczne. Do końca kwietnia br. nagranie webinaru w cenie promocyjnej 19,68 zł (33% upustu od ceny standardowej 29,52 zł)

  Cena: 19,68 PLN brutto

 • ADRESAT

  Katecheci, nauczyciele, wychowawcy pracujący z młodzieżą

 • KORZYŚCI UCZESTNIKA

  Poznasz sporne koncepcje płci

  Poznasz argumenty wskazywane w sporze o rozumienie płci

  Poznasz model prowadzenia rozmów na te tematy

  Otrzymasz scenariusze zajęć na temat genderowej koncepcji płci

Prowadzący

dr Zbigniew Barciński

Pedagog i teolog. Autor programów szkoleń warsztatowych i publikacji metodycznych.

Ikona do góry