Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Scenariusz filmu - scenariusz katechezy. W poszukiwaniu inspiracji - webinar

Webinar

CHARAKTERYSTYKA

Jak przygotować scenariusz takiej katechezy, z której uczniowie wyniosą wartościowe treści, a nam da ona satysfakcję i zadowolenie? Gdzie szukać inspiracji i wskazówek do tej twórczej pracy? Jak rozwijać umiejętność sprawnego tworzenia takich scenariuszy?

Warto w tych poszukiwaniach zrobić swoistą „wycieczkę w bok” i sięgnąć do poradników dla autorów piszących scenariusze filmowe. Przygotowanie dobrego scenariusza filmowego i przygotowanie dobrego scenariusza katechetycznego mają bowiem wiele wspólnego. Autorzy scenariuszy filmowych i autorzy katechez borykają się z podobnymi problemami. Dlatego też wiele rad zawartych w tych poradnikach filmowych można wykorzystać – na zasadzie inspiracji i analogii –w przygotowaniu scenariusza katechezy. Katecheza tak jak film ma przyciągnąć uwagę uczniów, poruszyć ich emocje, spowodować zmianę myślenia, pobudzić do czynienia dobra.

Podczas szkolenia przedstawione zostaną rady dla autorów scenariuszy filmowych oraz propozycje ich przeniesienia na obszar tworzenia scenariusza katechezy. Podane zostaną przykłady katechetycznego zastosowania tych rad.

  • ADRESAT

    Katecheci wszystkich poziomów nauczania

  • KORZYŚCI UCZESTNIKA

    Rozwiniesz umiejętność sprawnego tworzenia scenariusza dobrej i dynamicznej katechezy

    Poznasz warunki, jakie musi spełnić scenariusz katechezy, aby zostawił w uczniach znaczący ślad i trafił do nich z zamierzonym przesłaniem

Prowadzący

dr Zbigniew Barciński

Pedagog i teolog. Autor programów szkoleń warsztatowych i publikacji metodycznych.

Ikona do góry