Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Katecheza multimedialna. Filmowe, muzyczne i sportowe przykłady aktywizujące uczniów

PROGRAM

Część I Filmowe i muzyczne pomysły na ciekawą katechezę

Z jakich materiałów audiowizualnych warto korzystać i jakie metody stosować podczas katechezy? Co z ochroną praw autorskich? Konkretne przykłady scenariuszy katechezy multimedialnej.

Część II Z życia słynnych sportowców – przykłady audiowizualne na katechezę

Jak wykorzystywać sport w ewangelizacji? W jaki sposób ciekawostki z życia słynnych sportowców mogą ubogacić katechezę? Konkretne scenariusze lekcji z audiowizualnymi przykładami ze świata sportu.

Część III Dekalog i błogosławieństwa – katechezy audiowizualne dla młodzieży

Jak nauczać dziś o Dekalogu i Błogosławieństwach, posługując się językiem młodych? Jak wykorzystać na lekcjach You Tube? Konkretne przykłady scenariuszy katechezy multimedialnej.

WARIANTY

Każda z części warsztatu może być z realizowana w postaci odzielnego krótkiego, 3-godzinnego szkolenia.

Katecheza multimedialna. Filmowe, muzyczne i sportowe przykłady aktywizujące uczniów - e-kurs na platformie https://moodle.natan.pl/

Opinie o tym szkoleniu

 • Genialne wykorzystanie i genialne wynajdywanie faktów z życia muzyki, sportu do celów katechetycznych. Genialne metody pracy, bardzo ciekawe interpretacje, jestem pod wrażeniem. Sama pracuję z wykorzystaniem zarówno prezentacji, jak i fragmentów filmów, świadectw itp., ale sportu i muzyki nie wykorzystywałam w ten sposób. Polecam się pamięci na przyszłość, bardzo chętnie wezmę udział w czymś kolejnym. Najlepiej wydane pieniądze na szkolenie w jakie do tej pory zainwestowałam. Dziękuję pomysłodawcy i Bogu że mi to szkolenie podsunął.

 • Dla katechety z 27 letnim stażem szkolenie wnosi "ducha młodości". Jest wiele ciekawych przykładów z codziennego życia znanych i lubianych ludzi. Muzyka pobudzająca do myślenia. Metody aktywizujące, podczas których uczniowie mają konkretne zadania do wykonania i mogą zaprezentować swoje dokonania i umiejętności. Występuje podstawa katechizacji teksty Pisma Św.

 • Szkolenie wspaniale przygotowane. Bardzo przydatne treści do wykorzystania w katechezie. Dobrane materiały, na pewno bardzo podobające się uczniom, świetnie skomponowane z tematem. Dla mnie ogromna pomoc i podpowiedź jak kreatywnie podchodzić do przygotowania katechez.

 • ADRESAT

  Katecheci wszystkich poziomów szkół

 • KORZYŚCI UCZESTNIKA

  Dowiesz się jakie materiały audiowizualne mogą ubogacić lekcje religii

  Dowiesz się jakimi metodami należy pracować, korzystając z filmów i piosenek

  Poznasz konkretne scenariusze lekcji z wykorzystaniem materiałów multimedialnych i metod aktywizujących

  Nauczysz się prowadzić niekonwencjonalne lekcje o Dekalogu, Błogosławieństwach i Darach Ducha Świętego

  Będziesz miał dostęp do wszystkich pomocy lekcyjnych wykorzystywanych podczas szkolenia – prezentacje, 17 scenariuszy, linki do filmów

  Poznasz propozycje filmowe do zdalnej katechezy

  Będziesz miał możliwość drogą mailową indywidualnych konsultacji z prowadzącym

Prowadzący

Jerzy Jabłoński

Przez wiele lat katechizował w Gimnazjum, obecnie w Szkole Podstawowej nr 1 im. Królowej Jadwigi w Konstantynowie Łódzkim.

Ikona do góry