Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Katecheza multimedialna. Filmowe, muzyczne i sportowe przykłady aktywizujące uczniów – e-kurs

E-kurs

PROGRAM

Część I Filmowe i muzyczne pomysły na ciekawą katechezę

Z jakich materiałów audiowizualnych warto korzystać i jakie metody stosować podczas katechezy? Co z ochroną praw autorskich? Konkretne przykłady scenariuszy katechezy multimedialnej.

Część II Z życia słynnych sportowców – przykłady audiowizualne na katechezę

Jak wykorzystywać sport w ewangelizacji? W jaki sposób ciekawostki z życia słynnych sportowców mogą ubogacić katechezę? Konkretne scenariusze lekcji z audiowizualnymi przykładami ze świata sportu.

Część III Dekalog i błogosławieństwa – katechezy audiowizualne dla młodzieży

Jak nauczać dziś o Dekalogu i Błogosławieństwach, posługując się językiem młodych? Jak wykorzystać na lekcjach You Tube? Konkretne przykłady scenariuszy katechezy multimedialnej.

WARIANTY

Każda z części warsztatu może być z realizowana w postaci odzielnego krótkiego, 3-godzinnego szkolenia.

OFERTA DLA INSTYTUCJI
Katecheza multimedialna. Filmowe, muzyczne i spotkowe przykłady aktywizujące uczniów - warsztat stacjonarny
 • Czas warsztatu: 6 lub 8 godzin dydaktycznych
Katecheza multimedialna. Filmowe, muzyczne i sportowe przykłady aktywizujące uczniów - webinar
 • Czas webinaru: do ustalenia
 • Webinar jest prowadzony na platformie Zoom

Cennik i informacje organizacyjne dotyczące zamawiania szkoleń są dostępne w zakładce
OFERTA DLA INSTYTUCJI

OFERTA DLA OSÓB PRYWATNYCH
Katecheza multimedialna. Filmowe, muzyczne i sportowe przykłady aktywizujące uczniów - webinar
 • Czas webinaru: 3 godziny dydaktyczne
 • Platforma internetowa: Zoom

Możemy zorganizować ten webinar dla zainteresowanych osób. Warunkiem jest zebranie się grupy. Jeśli zatem ten webinar Cię interesuje - napisz do nas na adres biuro@natan.pl Jeśli zbierze się grupa, ustalimy jego termin i poinformujemy Cię o tym drogą e-mail.

Katecheza multimedialna. Filmowe, muzyczne i sportowe przykłady aktywizujące uczniów - e-kurs na platformie https://moodle.natan.pl/

PROGRAM E-KURSU

 1. Wiadomosci wstępne. Czym jest kultura cyfrowa? Jakie jest nauczanie Kościoła wobec kultury cyfrowej? Z jakich materiałów audiowizualnych warto korzystać i jakie metody stosować podczas katechezy? Co z ochroną praw autorskich?
 2. Z życia słynnych sportowców – przykłady audiowizualne na katechezę. Jak wykorzystywać sport w ewangelizacji? Konkretne scenariusze lekcji z audiowizualnymi przykładami ze świata sportu.
 3. Dekalog i błogosławieństwa – katechezy audiowizualne dla młodzieży. Jak nauczać dziś o Dekalogu i Błogosławieństwach, posługując się językiem młodych? Jak wykorzystać na lekcjach YouTube? Konkretne przykłady scenariuszy katechezy multimedialnej.
 4. Niekonwencjonalnie o Darach Ducha Świętego. Cykl ośmiu katechez multimedialnych.
 5. Zdalne nauczanie religii. Propozycje filmowe.

MATERIAŁY SZKOLENIOWE

Pliki PDF

CZAS POTRZEBNY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z MATERIAŁEM

8 godzin dydaktycznych

WARUNKI UZYSKANIA ZAŚWIADCZENIA

Test zawiera 10 pytań dotyczących treści szkolenia. Do zaliczenia wymagane będzie 80 procent poprawnych odpowiedzi. Można próbować wielokrotnie rozwiązywać test, czas odpowiedzi nie jest ograniczony.

Po pozytywnym ukończeniu testu prosimy o przesłanie takiej informacji na adres: biuro@natan.pl Przyśpieszy to przygotowanie i wysyłkę zaświadczenia.

Opinie o tym szkoleniu

 • Genialne wykorzystanie i genialne wynajdywanie faktów z życia muzyki, sportu do celów katechetycznych. Genialne metody pracy, bardzo ciekawe interpretacje, jestem pod wrażeniem. Sama pracuję z wykorzystaniem zarówno prezentacji, jak i fragmentów filmów, świadectw itp., ale sportu i muzyki nie wykorzystywałam w ten sposób. Polecam się pamięci na przyszłość, bardzo chętnie wezmę udział w czymś kolejnym. Najlepiej wydane pieniądze na szkolenie w jakie do tej pory zainwestowałam. Dziękuję pomysłodawcy i Bogu że mi to szkolenie podsunął.

 • Dla katechety z 27 letnim stażem szkolenie wnosi "ducha młodości". Jest wiele ciekawych przykładów z codziennego życia znanych i lubianych ludzi. Muzyka pobudzająca do myślenia. Metody aktywizujące, podczas których uczniowie mają konkretne zadania do wykonania i mogą zaprezentować swoje dokonania i umiejętności. Występuje podstawa katechizacji teksty Pisma Św.

 • Szkolenie wspaniale przygotowane. Bardzo przydatne treści do wykorzystania w katechezie. Dobrane materiały, na pewno bardzo podobające się uczniom, świetnie skomponowane z tematem. Dla mnie ogromna pomoc i podpowiedź jak kreatywnie podchodzić do przygotowania katechez.

Zakup szkolenia

Cena: 52,00 PLN brutto

 • ADRESAT

  Katecheci wszystkich poziomów szkół

 • KORZYŚCI UCZESTNIKA

  Dowiesz się jakie materiały audiowizualne mogą ubogacić lekcje religii

  Dowiesz się jakimi metodami należy pracować, korzystając z filmów i piosenek

  Poznasz konkretne scenariusze lekcji z wykorzystaniem materiałów multimedialnych i metod aktywizujących

  Nauczysz się prowadzić niekonwencjonalne lekcje o Dekalogu, Błogosławieństwach i Darach Ducha Świętego

  Będziesz miał dostęp do wszystkich pomocy lekcyjnych wykorzystywanych podczas szkolenia – prezentacje, 17 scenariuszy, linki do filmów

  Poznasz propozycje filmowe do zdalnej katechezy

  Będziesz miał możliwość drogą mailową indywidualnych konsultacji z prowadzącym

Prowadzący

Jerzy Jabłoński

Przez wiele lat katechizował w Gimnazjum, obecnie w Szkole Podstawowej nr 1 im. Królowej Jadwigi w Konstantynowie Łódzkim.

Ikona do góry