Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Katecheza multimedialna w edukacji wczesnoszkolnej – wydarzenia roku liturgicznego

CHARAKTERYSTYKA

Szkolenie zawiera 10 uniwersalnych katechez audiowizualnych skierowanych do klas młodszych, opracowanych w oparciu o wydarzenia roku liturgicznego. Na program szkolenia składają się: ciekawe przykłady filmowe i muzyczne, dużo metod aktywizujących, linki i gotowe karty pracy, które mogą się przydać, zarówno w okresie tradycyjnej formy pracy, jak i w razie konieczności podjęcia pracy zdalnej.

PROGRAM
 • Wiadomości wstępne: film wprowadzający do szkolenia.
 • 10 konspektów audiowizualnych wraz z kartami pracy: Adwent, Boże Narodzenie, Wielki Post, Wielkanoc, Niedziela Miłosierdzia, Tydzień Biblijny, Niedziela Dobrego Pasterza, Zesłanie Ducha Świętego, Boże Ciało, Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny.
Katecheza multimedialna w edukacji wczesnoszkolnej - e-kurs

Opinie o tym szkoleniu

 • Bardzo profesjonalnie, jasno i czytelnie napisane konspekty i karty pracy. Ciekawy dobór materiałów dodatkowych, takich jak: filmy, piosenki, rebusy itp. Bardzo ładnie przygotowane prezentacje, w sam raz dla uczniów kl.1-3

 • Różnorodność doboru materiałów aktywizujących - wykreślanka, piosenki, filmik, krótkie a treściwe prezentacje, karty pracy estetyczne i bardzo czytelne.

 • Materiały różnorodne, proste i ciekawe, odpowiednie dla młodszych uczniów, nie "przeładowane" treścią.

 • ADRESAT

  Katecheci klas 1-3

 • KORZYŚCI UCZESTNIKA

  Poznasz konkretne konspekty lekcji z wykorzystaniem materiałów multimedialnych i metod aktywizujących.

  Poznasz materiały, które mogą przydać się, zarówno podczas prowadzenia zajęć w zwykłej formie, jak i podczas ewentualnej konieczności zdalnej edukacji.

  Będziesz miał dostęp do wszystkich pomocy lekcyjnych wykorzystywanych podczas szkolenia – 10 konspektów, linki do piosenek i filmów, gotowe karty pracy.

  Będziesz miał możliwość drogą mailową indywidualnych konsultacji z prowadzącym.

Prowadzący

Jerzy Jabłoński

Przez wiele lat katechizował w Gimnazjum, obecnie w Szkole Podstawowej nr 1 im. Królowej Jadwigi w Konstantynowie Łódzkim.

Ikona do góry