Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Warsztat katechety czyli jak prostymi sposobami tworzyć własne pomoce dydaktyczne

CHARAKTERYSTYKA

Właściwie dobrane pomoce dydaktyczne podnoszą efektywność procesu edukacyjnego. Kupowane w sklepie – ułatwiają pracę, ale są sporym wyzwaniem finansowym. Okazuje się, że wystarczy zajrzeć do szafy, pokoju dziecięcego czy kuchni, aby stworzyć niepowtarzalne i bardzo skuteczne narzędzia do pracy z uczniami. Kurs ten zainspiruje i wytłumaczy, jak zorganizować własny warsztat katechetyczny, który umożliwi przeprowadzenie lekcji na każdym poziomie edukacyjnym.

PROGRAM
 • Prezentacja „Warsztat katechety – czyli jak prostymi sposobami tworzyć własne pomoce dydaktyczne” zawierająca zdjęcia i filmiki do proponowanych pomocy dydaktycznych.
 • Gra SZPIEG – instrukcja + przykładowe gry do pobrania.
 • ADRESAT

  Katecheci uczący na różnych etapach edukacyjnych

 • KORZYŚCI UCZESTNIKA

  Otrzymasz prezentację ze zdjęciami i instrukcjami, jak prostymi sposobami tworzyć własne pomoce dydaktyczne.

  Zdobędziesz umiejętność tworzenia własnych pomocy dydaktycznych do lekcji z prostych i tanich materiałów (np. patyczków, kubeczków, itp.)

  Zobaczysz przykłady zastosowań proponowanych pomocy do różnych lekcji katechetycznych.

  Dzięki linkom wydrukujesz schematy pomocy dydaktycznych oraz obejrzysz filmiki, jak je wykonać.

  Dostaniesz instrukcję, jak tworzyć grę SZPIEG oraz jej przykłady do pobrania (gra zapewnia ciszę i koncentrację na lekcji).

Prowadzący

Dorota Monika Ząberg

Dyplomowana nauczycielka religii w warszawskiej szkole podstawowej. Redaktor Naczelna Serwisu Katechetycznego NATAN. Pomysłodawczyni projektu "Akademii Profesjonalnego Katechety”.

Ikona do góry