Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Warsztat katechety czyli jak prostymi sposobami tworzyć własne pomoce dydaktyczne – e-kurs

E-kurs

CHARAKTERYSTYKA

Właściwie dobrane pomoce dydaktyczne podnoszą efektywność procesu edukacyjnego. Kupowane w sklepie – ułatwiają pracę, ale są sporym wyzwaniem finansowym. Okazuje się, że wystarczy zajrzeć do szafy, pokoju dziecięcego czy kuchni, aby stworzyć niepowtarzalne i bardzo skuteczne narzędzia do pracy z uczniami. Kurs ten zainspiruje i wytłumaczy, jak zorganizować własny warsztat katechetyczny, który umożliwi przeprowadzenie lekcji na każdym poziomie edukacyjnym.

PROGRAM
 • Prezentacja „Warsztat katechety – czyli jak prostymi sposobami tworzyć własne pomoce dydaktyczne” zawierająca zdjęcia i filmiki do proponowanych pomocy dydaktycznych.
 • Gra SZPIEG – instrukcja + przykładowe gry do pobrania.

MATERIAŁY SZKOLENIOWE

 • Filmy
 • Prezentacja
 • Pliki PDF
 • Linki odsyłające do interesujących materiałów związanych z tematem

Materiały są umieszczone na Platformie e-kursów Centrum Doskonalenia Nauczycieli NATAN. Są dostępne po zalogowaniu się.

KONTAKT Z OSOBĄ PROWADZĄCĄ SZKOLENIE

Uczestnicy będą mogli skorzystać z konsultacji z osobą prowadzącą szkolenie (drogą mailową).

ANKIETA INFORMACJI ZWROTNEJ

Uczestników e-kursu prosimy po jego zakończeniu o udzielenie nam informacji zwrotnej i wypełnienie anonimowej ankiety.

CZAS POTRZEBNY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z MATERIAŁAMI

8 godzin dydaktycznych

WARUNKI UZYSKANIA ZAŚWIADCZENIA

 • Stworzenie 2 wybranych pomocy dydaktycznych i przesłanie zdjęć.
 • Dodatkowo przewidziany jest test podsumowujący. Będzie zawierał 10 pytań dotyczących treści szkolenia. Do zaliczenia wymagane będzie 80 procent poprawnych odpowiedzi. Można próbować wielokrotnie rozwiązywać test, czas odpowiedzi będzie nieograniczony.

ORGANIZACJA E-KURSU

E-kurs to szkolenie polegające na tym, że uczestnik ma dostęp do materiałów szkoleniowych na platformie Moodle. Może zapoznawać się z nimi w dowolnie wybranym czasie. Materiały te to najczęściej filmy video, slajdy oraz pliki tekstowe (word lub pdf). Do testu sprawdzającego opanowanie materiału można podchodzić w dogodnym dla siebie momencie. Można to robić wielokrotnie.

ZAŚWIADCZENIA

Zaświadczenia firmuje Centrum Doskonalenia Nauczycieli NATAN, które posiada akredytację Lubelskiego Kuratora Oświaty i jest wpisane pod numerem 46 do ewidencji niepublicznych placówek doskonalenia nauczycieli prowadzonej przez Samorząd Województwa Lubelskiego.

Zaświadczenia są wysyłane uczestnikom e-kursu drogą e-mail w formacie pdf – są w nich podane bloki tematyczne oraz ilość godzin dydaktycznych potrzebnych do opanowania materiału.

Po pozytywnym ukończeniu testu prosimy o przesłanie takiej informacji na adres: biuro@natan.pl Przyśpieszy to przygotowanie i wysyłkę zaświadczenia.

FAKTURY VAT

Istnieje możliwość wystawienia indywidualnej faktury VAT lub faktury VAT z odroczonym terminem płatności dla szkół i innych instytucji opłacających udział swoich pracowników w szkoleniach.

Zakup szkolenia

Cena: 52,00 PLN brutto

 • ADRESAT

  Katecheci uczący na różnych etapach edukacyjnych

 • KORZYŚCI UCZESTNIKA

  Otrzymasz prezentację ze zdjęciami i instrukcjami, jak prostymi sposobami tworzyć własne pomoce dydaktyczne.

  Zdobędziesz umiejętność tworzenia własnych pomocy dydaktycznych do lekcji z prostych i tanich materiałów (np. patyczków, kubeczków, itp.)

  Zobaczysz przykłady zastosowań proponowanych pomocy do różnych lekcji katechetycznych.

  Dzięki linkom wydrukujesz schematy pomocy dydaktycznych oraz obejrzysz filmiki, jak je wykonać.

  Dostaniesz instrukcję, jak tworzyć grę SZPIEG oraz jej przykłady do pobrania (gra zapewnia ciszę i koncentrację na lekcji).

Prowadzący

Dorota Monika Ząberg

Dyplomowana nauczycielka religii w warszawskiej szkole podstawowej. Redaktor Naczelna Serwisu Katechetycznego NATAN. Pomysłodawczyni projektu "Akademii Profesjonalnego Katechety”.

Ikona do góry