Przeskocz do treści Przeskocz do menu

CANVA. Jak opracowywać plakaty, banery, grafiki do lekcji i nie tylko?

CHARAKTERYSTYKA

Szkolenie jest poświęcone praktycznej nauce pracy z aplikacją CANVA. Jego celem jest zapoznanie z tym multimedialnym narzędziem, które pozwala na tworzenie plakatów, banerów i grafik. Uczestnik otrzyma umiejętności promowania swoich działań w szkole, a także w atrakcyjny sposób stworzy karty pracy, karty zadań domowych, grafiki przydatne w zdalnym nauczaniu.

Jest to część większego cyklu szkoleniowego pod wspólnym tytułem „Multimedialny narzędziownik katechety”. Cykl ten obejmuje praktyczną naukę pracy z platformami, aplikacjami i programami, dzieki którym jest o wiele łatwiej tworzyć spersonalizowane zadania dla uczniów, porządkować odkryte materiały multimedialne, prezentować i zachęcać uczniów do aktywności, tworzyć sondaże i badać stan wiedzy na dany temat czy przykuwać uwagę uczniów poprzez krótkie filmiki, tworzyć gotowe bazy pomocy multimedialnych do lekcji.

 • ADRESAT

  Katecheci wszystkich poziomów nauczania

 • KORZYŚCI UCZESTNIKA

  Odkryjesz platformę CANVA i zasady jej działania.

  Poznasz możliwości CANVY - interaktywne obrazki, prezentacje i infografiki.

  Nauczysz się, jak tworzyć w CANVIE banery reklamujące twoją szkolną aktywność (akcje, projekty, rekolekcje, jasełka, itp.)

  Stworzysz w CANVIE ciekawe I spersonalizowane pomoce do lekcji (zakładki do książek, dyplomy, podziękowania, zaproszenia).

Prowadzący

Dorota Monika Ząberg

Dyplomowana nauczycielka religii w warszawskiej szkole podstawowej. Redaktor Naczelna Serwisu Katechetycznego NATAN. Pomysłodawczyni projektu "Akademii Profesjonalnego Katechety”.

Ikona do góry