Przeskocz do treści Przeskocz do menu

WORDWALL Jak tworzyć zindywidualizowane pomoce dydaktyczne do lekcji religii?

CHARAKTERYSTYKA

Praktyczny warsztat nauki posługiwania się aplikacją Wordwall. Jego celem jest zapoznanie z tym multimedialnym narzędziem, które pozwala na tworzenie zindywidualizowanych pomocy dydaktycznych o charakterze interaktywnym. Uczestnik pozna i zastosuje podstawowe szablony Wordwall. Otrzyma umiejętności ułatwiające mu zdalne nauczanie oraz tworzenie gotowych pomocy na tablice interaktywne, czy lekcje z zastosowaniem projektora do lekcji religii.

Jest to część większego cyklu szkoleniowego pod wspólnym tytułem „Multimedialny narzędziownik katechety”. Cykl ten obejmuje praktyczną naukę pracy z platformami, aplikacjami i programami, dzięki którym jest o wiele łatwiej tworzyć spersonalizowane zadania dla uczniów, porządkować odkryte materiały multimedialne, prezentować i zachęcać uczniów do aktywności, tworzyć sondaże i badać stan wiedzy na dany temat czy przykuwać uwagę uczniów poprzez krótkie filmiki, tworzyć gotowe bazy pomocy multimedialnych do lekcji.

Prowadzący

Dorota Monika Ząberg

Dyplomowana nauczycielka religii w warszawskiej szkole podstawowej. Redaktor Naczelna Serwisu Katechetycznego NATAN. Pomysłodawczyni projektu "Akademii Profesjonalnego Katechety”.

Ikona do góry